Popový zpěv žije v Olomouci


Olomouc – Škola popového zpěvu Olomouc se již více než 8 let zabývá výukou zpěvu dětí všech věkových skupin a je zaměřena především na pop music českých i světových interpretů. Kromě zpěvu se zde vyučuje také hře na klavír, hudební teorie a je k dispozici i nahrávací studio.

Veškerá výuka olomoucké školy zpěvu je individuální a je založena na principech, které jsou základem pro výuku na pražské konzervatoři a zaměřují se hlavně na rozvoj hlasových dispozic žáka. K tomu slouží především kvalitní a propracovaná hlasová cvičení, připravená přímo pro žáka dle náročnosti vybrané skladby. Výuková hodina v délce 60 minut je zaměřena, kromě hlasového cvičení a nácviku samotné skladby, také na práci s mikrofonem, choreografii ke skladbě nebo přípravu a nazkoušení celkového vystoupení. Vše je rozvrženo přesně dle schopností a možností žáka.

„Pro každého žáka je důležitý individuální a profesionální přístup. Učitelé naší školy zpěvu vybírají skladby pro své žáky na základě jejich nápadů a návrhů, ale hlavně dle jejich hlasových dispozic. Tak je vždy zajištěno, že na žáka nejsou kladeny nepřiměřené nároky a jejich talent je postupně rozvíjen,“ uvedla ředitelka školy Michaela Mrázová.

Úspěch mluví za vše

O kvalitách Školy popového zpěvu v Olomouci není pochyb. Nejjasnějším důkazem jsou dlouholeté úspěchy žáků popového zpěvu v mnoha pěveckých a talentových soutěžích. V minulých letech dosáhli zpěváci z olomoucké školy zpěvu na medailové pozice například v soutěži „Česko zpívá 2011“, „Czechtalent 2012“ a „Zlatá loutna – Golden Lute 2011“.

Kromě sólových vystoupení se škola zpěvu zaměřuje také na skupinové projekty. Jedná se především o vlastní zpracování slavných muzikálů jako Mama mia nebo Pomáda. Dále pořádá různá hudební vystoupení a soutěže, které jsou pro žáky nejen motivací, ale hlavně odměnou za jejich snahu. Možnost vystoupit před publikem je totiž neocenitelnou zkušeností a potlesk nejsladší odměnou.

http://www.popskola.estranky.cz/clanky/prubeh-vyuky.html/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tags: ,