Co by mělo splňovat kvalitní krmivo pro psy?


V současné době jsou granule pro psy již doslova nutností, jiná strava může být nevhodná a nezdravá, zvláště pak u plemenných psů. Pokud máte nějakou pouliční směs, je zde větší možnost zapojit do potravy také běžnou potravu lidí, tedy zbytky jídel nebo přebytky. Kříženec se tomuto kupodivu mnohem lépe dokáže přizpůsobit. Ale zůstaňme u plemen a uveďme si pár faktorů, které mohou rozhodovat při nákupu kvalitních granulí. Jak se takové granule poznají?

Dostatek informací na etiketě

Na etiketě produktu, kterým jsou granule pro psy, by mělo být co nejvíce informací a nesmí být zavádějící nebo nepřesné. Kupříkladu by měla být popsána přímo daná obilovina, nikoliv jen uvedeno, že jsou zde obsažené obiloviny. Může jich být více druhů a každá obilovina se chová jinak v trávicím traktu psa. Měly by být pravdivě uvedený všechny složky, nejen bílkoviny, cukry a tuky, ale také samozřejmě vitamíny a minerály.

Pořadí obsažených látek

Kvalitní granule pro psy dost často obsahují náhražky masa a masová aromata, ale není to rozhodně ten hlavní ukazatel dobré kvality. Mezi další lze již zcela jistě počítat pořadí obsažených produktů, podle toho poznáte i výši obsahu složek. Na prvním místě by se měla objevit například masokostní moučka, kuřecí moučka či další podobné produkty, dále pak obiloviny a další produkty. Pokud jsou na prvním místě obiloviny, nebude se velmi pravděpodobně jednat o prémiovou kvalitu, snad jen v případě krmiva pro starší psy nebo naopak štěňata.

Cena je také směrodatná

Granule pro psy, které jsou dobré kvality, poznáte také podle ceny, což platí obecně pro všechny prodávané produkty. Ale ne vždy se musí jednat o pravidlo, kupříkladu masivní reklama může udělat z nezajímavého produktu velké lákadlo pro zákazníky chovatele. Většinou však opravdu platí, že za kvalitu si trochu připlatíte.

Tags: