Střechu pro rodinný dům: plechová vítězí!


Střechu pro rodinný dům: plechová vítězí!

Plánujete novostavbu rodinného domu a přemýšlíte nad volbou střechy? Nechte si doporučit plechovou střešní krytinu a dejte svým starostem jednou pro vždy sbohem. Střešní krytina z plechu poskytuje právě ty vlastnosti, které jsou od všech stavějících vyžadovány.

Skvělý poměr cena – výkon

Všichni, kteří staví či rekonstruují dům, se ohlížejí na tři základní paramenty. Jedním z nich je cena. Podle ní samotné však nelze soudit zhola nic, existují jak předražené a nekvalitní produkty, tak poměrně levné a spolehlivé. Vždy je třeba ji brát v souvislosti s ostatními vlastnostmi. Skvělý poměr cena – výkon nabízejí střešní krytiny plechové. Vyznačují se vysokou odolností, bez problému zvládnou čelit sněhu, dešti, větru, horku, kroupám či jinému mechanickému poškození. Jejich velikou devízou je fakt, že takovou odolnost vykazují po dlouhou dobu. Pokud této lehké střešní krytině věnujete patřičnou péči, zejména v podobě kvalitního nátěru, její životnost se ještě prodlouží.

Ať to dobře vypadá

Parametrem číslo tři je vzhled. Střecha tvoří velmi významnou část domu, design střešní krytiny si tak zaslouží řádnou pozornost. Střešní plechové krytiny nabízejí širokou paletu barev a velikou variabilitu tvarů. Plech je natolik přizpůsobivým materiálem, že je možné z něj vytvořit množství tvarových kombinací.