ZLATO.cz: Děti stojí peníze


ZLATO.cz - zlaté slitky

ZLATO.cz – zlaté slitky

Která investice ve vašem životě byla nejdražší? A která nejvýnosnější? Nebo teprve přemýšlíte, jak nejlépe investovat a kam investovat, abyste si zajistili šťastnou budoucnost?

Možná si to ani neuvědomujete, ale každý den investujete do svých dětí. Anebo si to naopak uvědomujete velmi dobře. Mít děti stojí totiž nemalé peníze.  Malé děti malé peníze, velké děti velké peníze. Vlastně to začíná už před jejich narozením. Vždyť jen kočárek je dnes dosti nákladná záležitost a mnohdy na něj musejí přispět i prarodiče. A co teprve zařízení dětského pokoje, autosedačka a později kolo, lyže a ostatní sportovní vybavení, ze kterého děti tak strašně rychle vyrostou… Ale přece je nenecháme zahálet, aby se nudily a jejich aktivity se stočily špatným směrem… K tomu patří i odpovídající vzdělání. Jenže už výdaje za soukromou školku mohou výrazně zatočit s rodinným rozpočtem. Stejně jako zájmové kroužky, školní i prázdninové pobyty atd. O běžných výdajích typu oblečení a boty (které stojí stejně jako pro dospělé, i když dítěti vydrží sotva jednu sezónu) nebo školní výbava ani nemluvě. Přijde vám, že jsou drahé příkrmy pro kojence? Počkejte, až z vašeho roztomilého miminka, které se teprve učí papat, vyroste teenager! Zkušené matky vědí, kolik toho dítko v pubertě dokáže spořádat…

A to všechno stojí peníze. Chcete-li mít rodinu a děti, budete muset dříve či později hodně dobře zvažovat, jak spořit a kam nejlépe investovat, abyste takový nápor na svou peněženku zvládli.  A čím dříve tak učiníte, tím lépe. Už malému miminku můžete založit stavební spoření či spoření ve zlatě, abyste mu nejen zajistili šťastné a bezstarostné dětství, ale jednou usnadnili i start do samostatného života. Ať už kvalitní vzdělání, finanční hotovost nebo zlatá cihla, vše se mu bude jednou hodit. A vám pak nezbude než doufat, že vaše investice do dětí byla tou nejlepší investicí a že se vám jednou bohatě vrátí.

 

Tags: , , , , , ,