Scientologové v Maďarské Budapešti otevřeli novou budovu pro dodávání služeb

Maďarsko je převážně rovinatá nebo mírně zvlněná země která leží jen 5 hodin cesty autem z Prahy. Mnoho scientologů z České republiky cestovalo do Budapešti za Scientologickým vzděláním a tréningem. Proto byla s radostí přivítána dobrá zpráva že se otevřela dne 23. července 2016 nová budova Scientologické organizace v Maďarské Budapešti.

Scientologická církev v Maďarsku, Budapešť
Scientologická církev v Maďarsku, Budapešť

Na konci osmdesátých let dvacátého století totalitní, ateistický komunistický režim ustoupil z východní Evropy, daleké Asie a Ruska. Dlouhá doba duchovního hladu byla rázem pryč a Maďaři, jako jeden z národů, které trpěli pod sovětští mocí, rychle začali hledat pravdu a náboženství. V roce 1988, jedna kopie knihy Dianetika – Moderní věda o duševním zdraví od L. Ron Hubbard prorazila železnou oponu a Scientologické hnutí se narodilo v Maďarsku.

pohled na budovu Scientologické církve Budapešť v Maďarsku
pohled na budovu Scientologické církve Budapešť v Maďarsku

Ideální organizace Scientologické církve stojí uprostřed živého centra Budapešti. Nachází se na jedné z hlavních městských tepen, Váci Road, v prosperující čtvrti XIII a má užitnou plochu 64.000 čtverečních stop (cca 6000 m2) proto není možné takto velkou budovy přehlédnout. Téměř 30 metrů vysoký Scientologický poutač a oznamuje přítomnost Scientologické církve která je díky tomu viditelná pro více než 100.000 lidi, kteří kolem každý den projíždějí .

Scientologie v Maďarsku

Scientologové v Maďarsku

Slavnostní otevření nové budovy Scientologické církve v Budapešti je vyvrcholením rychlého nárůstu Scientologického náboženství od jejího založení v Maďarsku,které začalo jen před pouhým čtvrt stoletím. V Maďarské republice dnes sídlí více než 33 scientologických misí a díky osídlení Maďarskými menšinami v okolních zemích jako je sousední Rumunsko, Srbsko je scientologie přítomná i tam. Díky nedaleké vzdálenosti do Budapešti přijeli na ceremoniál slavnostního otevření i scientologové z Rumunska, Srbska, Slovenska a České republiky. A zástupci z každé z těchto zemí patřili mezi 3500 scientologů a jejich hostů přítomných při příležitosti slavnostního otevření nové ideální Scientologické organizace v Budapešti.

knihkupectví v Scientologické organizaci v Budapešti Maďarsko
knihkupectví v Scientologické organizaci v Budapešti Maďarsko

Účastníky slavnostního ceremoniálu otevření nové budovy byli přední osobnosti maďarské společnosti.

V Maďarsku je poměrně hustá síť scientologických mísí, ve kterých se lidé po celém Maďarsku mohou seznámit s tím co napsal zakladatel scientologie L. Ron Hubbard nebo absolovavat jeden z bezpočtu kurzů na zvýšení osobních schopností. Celkový počet scientologických misí v Maďarsku je v současné době 16.

Nové budovy Scientologické církve v New Yorku v USA, organizace Harlem

Otevření nové obrovské budovy Scientologické církve v Italském Miláně

Scientologická církev vede v Maďarsku aktivní protidrogovou kampaň. Od roku 2001 každé léto organizuje Scientologická církev protidrogový maraton, jehož trasa protíná Maďarsko a Scientologové seznamují veřejnost město a po městu a vesnici po vesnici s poselstvím Scientologické církve s nebezpečím drogové závislosti. Na přednáškách proti drogám ve školách a na náměstích měst, které vedou maršálové proti drogám se mládež a děti zavazují nebrat drogy a dostávají informace o nebezpečí drogové závislosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup