ZLATO.cz: Zlatá města


ZLATO.cz - Nákup zlata

ZLATO.cz – Nákup zlata

V dávných dobách bývala naše země velmi bohatá… to není začátek žádné pohádky, ale skutečnost. Na území dnešní České republiky se v minulosti nacházely zlaté doly a zlato bylo nedílnou součástí naší historie. Řada měst a obcí si zlaté poselství nese dál alespoň ve svém názvu. Nevěříte? Otevřete si mapu ČR a najdete obec Zlatou, dále Zlatou Olešnici, Zlaté Hory, Zlatou Korunu nebo Zlatý Kopec. Obec Zlatá se nachází poblíž Prahy – východ, žije zde necelých 300 obyvatel a první písemná zmínka o této obci pochází z roku 1357. Pro změnu obec Zlatá Olešnice se nachází v Jizerských horách a je lemována potokem Zlatník, ve kterém se kdysi rýžovalo zlato. V této obci žije přes 500 obyvatel a v roce 2012 obdržela cenu za podporu a rozvoj sportu. Přesuneme se na Moravu a představíme si město Zlaté Hory, kde se rýžovalo zlato od 10. století, o 200 let později se přešlo na těžbu a dolování zlata. Největší rozkvět těžby zlata byl zaznamenán v 16. století a byly zde nalezeny valouny zlata o hmotnosti téměř 2 kg. Zlato se zde dolovalo až do 80. let minulého století, dnes doly slouží jako skanzen a pořádají se tu různé akce, např. každoroční soutěž v rýžování zlata a dokonce se tu v roce 2010 konalo mistrovství světa v rýžování.

Představíme si další obec a tou je Zlatá Koruna, ta se nachází u Českých Budějovic a od 13. století byla klášterní oblastí. Tuto osadu založil Přemysl Otakar II., tedy král železný a zlatý a klášter obdařil svatým ostatkem – trnem z koruny, kterou měl na hlavě při ukřižování Kristus, tento trn byl vsazen do zlata a od té doby se klášteru a celé osadě začalo říkat Zlatá Koruna. Dnes tu žije přes 700 obyvatel.

A ještě zavítáme zpět ku Praze. Část obce Přezletice totiž nese název Zlatý Kopec, protože se zde nachází místo, kde vystupuje na povrch země skála, u které rostla zlatá pšenice. Celá tato legenda je zachycena ve znaku města. Zlato nedoprovází historii jen těchto měst, k českému území zkrátka patří. Některé legendy a pověsti praví, že každý Čech by měl mít doma alespoň malý kousek zlata pro horší časy. Pokud bychom chtěli tuto legendu udržovat při životě i dnes, měli bychom si nějaké to zlato do každé domácnosti opatřit. Každý asi doma najde nějaký ten prsten, řetízek nebo zuby po babičce, toto vše nám ale v horších časech asi příliš nepomůže. Pokud si opravdu chcete uložit své peníze do zlata, využijte výhodného nákupu investičního zlata. Proč se jedná o výhodný nákup? Investiční zlato je totiž osvobozeno od DPH, navíc chrání vaše peníze před inflací, je uznáváno po celém světě a lze jej prakticky kdykoliv prodat. Investiční zlato je originálním dárkem, na výběr máte různé mince, slitky nebo rovnou cihličky. Veškeré bližší informace najdete na zlato.cz. Zlato je nejen součástí naší historie, ale také budoucnosti, třeba se opět objeví zlatá horečka a zlaté časy…


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tags: , , , , , , , , ,