Zdravý životní styl je pro každého


Přemýšlíte nad změnou životního stylu? Většinou stačí jen obměnit svůj jídelníček a zařadit více pohybu. Mnoho lidí je pak s takovou změnou spokojeno, protože cítí větší pohodu a také příliv energie. Především odpůrci zdravého stravování vám ale budou tvrdit, že přechod na zdravější životní styl je drahý a obecně náročný. Není to však vždy pravda.

Sestavte si jídelníček podle zásad zdravého stravování

Pokud chcete začít jíst zdravě, obvykle stačí jen vyřadit ze svého jídelníčku různé sladkosti bohaté na jednoduché cukry a nekvalitní tuky, dále dobroty jako brambůrky, tyčinky a obecně vše s vysokým obsahem bílého cukru a bílé mouky. Jestliže máte chuť na koláč, můžete si ho upéct sami doma a také zdravěji. Za různé tyčinky a krekry zase lehce naleznete zdravé náhražky. Místo bílého cukru stačí v omezeném množství používat přírodní sladidla a bílou mouku nahradit celozrnnou variantou.

Pravděpodobně vás zdravá výživa natolik pohltí, že už se nebudete chtít vrátit k nezdravému jídelníčku. Zahrnuje totiž spoustu potravin, které by vás ani jinak nenapadlo ochutnat. Jejich bohatou nabídku má pro své zákazníky obchod eshop.kaumy.cz, kde na vás čekají kvalitní produkty bez laktózy i bez lepku, různé ořechové krémy, sladkosti bez přidaného cukru nebo i zdravé neslazené nápoje.

Přírodní sladidla si vás získají

Poslední dobou jsou velmi oblíbená různá zdravá sladidla, která mnohdy obsahují i méně kalorií. Dále mají zajímavější chuť a nižší glykemický index. Za zmínku stojí například javorový sirup nebo také čekankový sirup, vyrobený z kořene čekanky. Tento sirup obsahuje pouze 5 % sacharidů a má vyšší obsah vlákniny, příznivě působící na střevní mikroflóru.

Probiotika a další doplňky stravy na podporu imunity

Do zdravého životního stylu patří také různé doplňky stravy. Obzvlášť teď v období chřipek a nachlazení se vyplatí nastartovat svou imunitu, aby vám fungovala na plné obrátky. Pomohou zde probiotika s prospěšnými bakteriemi. Mimo nich je samozřejmě dobré užívat i různé vitamínové preparáty, abyste své tělo po celý rok udržovali v té nejlepší kondici.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup