Na lyže do Apriky


Aprica nabízí spoustu příležitostí ke strávení dokonalé zimní dovolené. Je možné tu využívat tři navzájem napojené skiareály. Jsou to Palabione, Magnoltu a Baradello. Ve středisku Aprica se lyžuje na severních sjezdovkách nad městečkem. Díky tomu tady vydrží sníh po celou zimu až do dubna.

Ti nejmenší lyžaři mají v Aprice k dispozici speciální cvičné lyžařské terény. Přepravu tu zabezpečují kouzelné koberce a dokonce čtyřsedačková lanovka. Lyžařský areál Aprica má v nabídce modře značené terény, určené méně zkušeným sjezdařům. K nejpopulárnějším sjezdovkám v Aprice se řadí Superpanoramica. Trať měří 6 km a bezpochyby bude vyhovovat všem začátečníkům. Pochopitelně nemohou chybět ani náročnější červené. Ti nejlepší jezdci se pak mohou těšit na několik černých sjezdovek. Tou nejznámější je v Aprice sjezdovka jménem Magnolta.

Lyžařský areál Aprica jsou dohromady přes 5 desítek km pečlivě upravených lyžařských terénů. Celou zimu si tu lyžaři vychutnávají tratě se spoustou sněhu a slunečního svitu.

Oblast Aprica nabízí též mnoho příležitostí, jak využít volný čas po lyžování. Dobře se najíst je možno v některé z mnoha restaurací, podávající jedinečnou italskou kuchyní. Kdo má po dni na svazích ještě spoustu sil, může zavítat například na venkovní ledovou plochu. Navštívit je možné také relaxačně – sportovní areál se zastřešeným bazénem, saunami a lázeňskými službami. Vyznavači nočního života se mohou zastavit v bary nebo na diskotéce. To vše je navíc v Aprice za přijatelné ceny.

Z jakého důvodu je Aprica tak populární? Jde o malebné lyžařské středisko, které je jako stvořené k prožití skvělé zimní dovolené. Nachází se na severu Itálie, v oblasti Lombardie. Směrem na východ leží sedlo Passo Tonale. A do St. Moritz ve Švýcarsku je to z Apriky asi 40 kilometrů.

Obec Aprica patří k nejvýznamnějším lyžařským střediskům severní Itálie. Z našeho hlavního města je to do Apriky asi 750 kilometrů. Region je dobře vybaven pro všechny příznivce zimních aktivit. Spousta slunečných dnů, prvotřídní lyžování, proslulé aprés – ski a pestré možnosti nejen aktivního odpočinku po dni lyžování. To všechno je ke všemu možné dopřát si v Aprice za příznivé ceny.

Jedinci, co hledají zimní lyžařskou dovolenou, chtějí vědět, jaké jsou v Aprice sjezdovky, zda bývají dostatečně široké a jak je to s přípravou sjezdovek po lyžování. Aprica nabízí více jak 50 km tratí od mírných modrých přes sportovně ladné červené až po strmější černé. Dokonce je možné jezdit ve volném terénu. Na pistách je vždy dost prostoru a i nezkušení lyžaři nebo rodiny s dětmi si tu v klidu dobře zalyžují.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tags: , , , , , , , , , ,