Zell / See a Kaprun


V rozlehlé lyžařské oblasti Zell am See – Kaprun si určitě skvěle užijí profesionálové i začátečníci. A nezáleží na tom, zda na lyžích, nebo na snowboardu. Vrcholy Schmittenhöhe a Kitzsteinhorn zaručují dokonalých lyžařské radovánky. Ty si mohou návštěvníci regionu Zell am See / Kaprun užít na nejrůznějších sjezdovkách. K tomu všemu uprostřed okouzlující a zasněžené horské krajiny. Schmittenhöhe a Maiskogel zaručují tu nejlepší rodinnou zábavu na lyžích.

Lyžování startuje v Zell am See a Kaprunu brzy na podzim. A většinou trvá až do začátku léta. Je příjemné, že lyžaři a snowboardisté mohou v čerstvém prašanu na kitzsteinhornském ledovci kroužit obloučky po dlouhých 10 měsíců.

Kromě hor Schmittenhöhe s téměř 8 desítkami a Kitzsteinhorn se 41 kilometry sjezdovek, garantuje vynikající zimní zážitky na dvou desítkách km sjezdovek i vrchol Maiskogel. Ten je vhodný k jízdám celých rodin s dětmi. Skiareály Schmittenhöhe a Kitzsteinhorn nabízí strmé svahy a mimořádné sjezdovky. Kvalitní lyžařské terény si bezesporu zamilují všichni sjezdaři. Netřeba se bát. V nabídce je i spousta dalších terénů s různými stupni obtížnosti. Jízdu na lyžích a snowboardu v regionu Zell am See / Kaprun nabízejí celkem tři hory. Ty nabývají mnoha tváří a umožňují návštěvníkům lyžovat na celkem 138 kilometry sjezdovek.

Střediska Zell am See a Kaprun si oblíbily i mladé rodiny. Především na Schmittenhöhe a Maiskogelu jsou ti nejmenší na prvním místě. Na své si u jezera Zeller See přijdou také ti, co vyhledávají dobrodružství. Nesejde na tom, jestli freeride či freestyle. Ledovec Kitzsteinhorn zaručuje freeride sjezdovky, hluboký sníh a velkorysé zábavní parky. V nich se budou bavit všichni bez ohledu na lyžařské dovednosti a schopnosti. Každému, kdo má rád lyžařské túry, připravil Maiskogel jedinečnou lahůdku. Každou středu večer se tu pořádá noční výprava na lyžích. Lyžařský autobus navíc odveze lyžaře z jednoho skiareálu do druhého s platným skipasem zdarma.

Jaké jsou hlavní důvody, které uvádějí turisté z Čech a Moravy pro cestu na lyžování právě do regionu Kaprun – Zell am See? Malebný vrchol Schmittenhöhe hned u Zell am See, romantická promenáda po březích Zellského jezera a jediný ledovcový areál ve spolkové zemi Salcbursko Kitzsteinhorn. Příroda je v oblasti rakouského Zeller See vskutku rozmanitá. A co více chtít ke strávení jedinečné zimní dovolené na horách? Zdejší ledovec nabízí úchvatný výhled na okolní alpské vrcholy. Kvalitní sníh tu najdete od časného podzimu až do přelomu jara a léta.

Hlavním důvodem je určitě skutečnost, že oblast je jako dělaná ke vzrušující jízdě na lyžích, snowboardingu nebo běžkaření. Spoustu zábavy tu zažijí profíci i začátečníci. Vrchol Schmittenhöhe a ledovcový areál Kitzsteinhorn lákají na rozmanité sjezdovky uprostřed pohádkové krajiny. Nabízejí se tu jak strmé tratě pro zdatné sjezdaře, tak i lehčí terény pro začátečníky. Schmittenhöhe a naopak Maiskogel garantují skvělou zábavu celé rodině.

Ti z turistů, co upřednostňují lyžařské túry, se mohou vypravit na již zmiňovaný Maiskogel, anebo popadnout sněžnice a vydat se na výlet. Slunce vysoko na modré obloze, krajina září a každý se tu bude cítit, jako by disponoval vším časem světa. Vyrazit je možné i bez sněžnic. Pochopitelně záleží na tloušťce sněhu a vybrané turistické trase. Spousta známých cest, které v průběhu léta křižují krajinu, se v zimním čase těžko hledá.

V regionu Kaprun / Zell am See však nečekají na turisty pouze zimní sporty. Stoupající oblibě se těši zdejší gastronomie a pochopitelně též aprés – ski. Hora Schmittenhöhe je hlavním bodem zdejší zábavy po lyžování. Spousta chat v oblasti překvapí vynikající gastronomií. Ke klasickým jídlům patří trhanec, vídeňský řízek nebo sýrové noky. Vysoko v horách na Kitzsteinhornu leží Ice Camp. Jde o působivý areál plný iglú a zábavných programů. Návštěvníky vábí i zařízení Gipfel Welt 3000, nejvýše položená vyhlídková plošina v Salcbursku.

V případě dovolené rodičů s dětmi v Rakousku nemůže scházet jízda na sáňkách. V blízkosti Zell am See a Kaprunu se nabízí spousta fantastických sáňkařských tratí. Ty bezpochyby nadchnou rodiče i děti. Sáňkařskou dráhu se dá dobře užít na Alpské dráze na Maiskogelu či na Maisiflitzeru. K dispozici je též zábavní park pro celou rodinu Kaprun. Vyjeďte vzhůru na kopec a pak už si jen vychutnávejte sjezd jak na horské dráze.

Po lyžování a fyzické aktivitě potřebuje relaxaci tělo i duše. Sauny, masáže a koupele čekají v komplexu Tauren Spa Kaprun. Jedenáct bazénů, deset saun, parní lázně a další procedury čekají jen na vás. Zell am See Leisure Centre disponuje krytým bazénem, zahrnuje krásnou saunu a v nabídce je spousta odpočinkových procedur.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tags: , , , , , , , , , , ,