Kohout na víně – připravte si tuto vynikající specialitu

Tradiční pikantní jídlo francouzské kuchyně si můžete dopřát nejen v drahé restauraci, ale i v poklidu vašeho domova. Jeho příprava vám zabere přibližně hodinu a za tuto dobu si stihnete připravit stejně kvalitní pokrm, jaký byste našli v Michelinské restauraci uprostřed Paříže.

Jaké budu potřebovat suroviny?

Kohout na víně se dá samozřejmě připravit podle několika postupů. Ten nejklasičtější počítá s marinádou, která je asi tou nejdůležitější součástí celého receptu. Měla by se skládat z kvalitního červeného vína, mrkve, cibule, svazku čerstvých bylinek, bobkového listu, tymiánu a česneku. Samozřejmě přidejte i sůl a pepř podle individuální chuti. Pouze maso nechte marinovat přes noc, aby získalo tu správnou chuť.

Jak dále postupovat?

Druhý den ráno kousky masa vyndejte a zbylou marinádu přeceďte. Maso lehce osmahněte, přidejte zeleninu z marinády. Vše dohromady restujte přibližně 5 minut a následně zaprašte moukou. Nechte ji opražit a celou směs podlijte koňakem, který následně zapalte. Flambováním tak vznikne jedinečná chuť kohouta na víně. Nakonec přidejte zbytek marinády a jakýkoliv vývar, nejlépe však vývar telecí.

Kohout na víně

Jak kohouta na víně servírovat?

Za občasného míchání tuto směs vařte a podle potřeby podlévejte. Během vaření si můžete na druhé pánvi rozpustit najemno nakrájenou slaninu, na níž osmažte plátky žampionů. Ke konci vaření směsi přidejte orestované žampiony a vše společně povařte asi pět minut. Kohouta na víně podávejte na bílém talíři s vařeným nebo opečeným bramborem a sklenkou dobrého vína. Pokud si tento pokrm chcete skutečně vychutnat, nešetřete ani na víně, ani na koňaku.

Nevíte, co budete vařit o víkendu? Vyzkoušejte kohouta na víně. Jednoduchý recept vás přivede k naprosto neobyčejnému pokrmu, který vám po prvním ochutnání zůstane navždy zaryt do paměti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup